◄
W połowie października 2015 roku ukaże się archiwalna praca Stanisława Barabasza, „Sztuka ludowa na Podhalu. Część V. Wyszycia na ubiorach”, wydana przez Muzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem.
Był rok 1980 a dokładnie 28 luty, zima już się kończyła ale nadal były idealne warunki narciarskie. Były to lata rozkwitu narciarstwa na ziemi krośnieńskiej.
Zbiory sztuki Muzeum Tatrzańskiego wzbogaciły się o cenny dar. Dzięki hojności rodzeństwa z Gliwic, Magdaleny Bujakowskiej, Marty Topór-Grabowskiej Andrzeja Bujakowskiego i Stefana Bujakowskiego do muzeum trafił komplet mebli sypialnych w stylu zakopiańskim
Pierwsza w Polsce narta powstała nie w Zakopanem, nie w Worochcie na Huculszczyźnie lecz w Cieklinie – wiosce nieopodal Jasła (gmina Dębowiec). Przypomina o tym miejscowe Muzeum Narciarstwa – jedno z nielicznych w Polsce.
„... Był człowiekiem szlachetnym i prawym, miał kryształowy charakter. Nie popełnił nigdy jakiegoś niegodnego czynu. Miał wysoko rozwinięte poczucie sprawiedliwości i tą etyką kierował się przez całe życie. ( … ) Przy tym był nadzwyczaj dowcipny”,
Delegacja Towarzystwa "Jastrzębiec" wzięła udział w zorganizowanym 7 maja w Muzeum Narciarstwa w Cieklinie wernisażu wystawy pt. "Bawiła mnie nowość... Stanisław Barabasz - człowiek licznych pasji". Wystawę otworzono w 155. rocznicę urodzin St. Barabasza.
Film z uroczystego otwarcia wystawy w Muzeum Narciarstwa w Cieklinie pt. „Bawiła mnie nowość... Stanisław Barabasz - człowiek licznych pasji”.
Stanisław Barabasz ur. 7 maja 1857 w Bochni, zm. 23 października 1949 w Zakopanem architekt, malarz, nestor polskiego narciarstwa, pedagog i myśliwy autor wielu artykułów o tematyce łowieckiej.
Stanisław Barabasz urodził się 7 maja 1857 r. w Bochni, prekursor narciarstwa na ziemiach Polskich, już w grudniu 1888 r. używał nart do polowań w Cieklinie koło Jasła.
Uroczyste oddanie do użytkowania boisk wielofunkcyjnych - Gmina Dębowiec W dniu 24 października 2024 r. odbyło się uroczyste oddanie do użytkowania 3 przyszkolnych boisk wielofunkcyjnych, znajdujących się przy:
Dzieła Olgi Boznańskiej można podziwiać w Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach Olga Boznańska (1865-1940) należy do grona najwybitniejszych indywidualności sztuki polskiej przełomu XIX i XX wieku, a na pewno najważniejszej i najbardziej konsekwentnej artystki tego czasu. Jej dzieła można podziwiać w Gorlicach do 20 października 2024 r.
Gminne Dożynki w Woli Cieklińskiej Gminne Dożynki w Woli Cieklińskiej odbyły się w niedzielę 1 września 2024 r. zorganizowane przez Wójta Gminy Dębowiec Marcina Bolka, oraz mieszkańców Sołectwa Wola Cieklińska.
Ćwiczenia Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych W Szkole Podstawowej w Cieklinie 16 lutego 2024 r. odbyły się wspólne ćwiczenia Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z KSRG OSP Cieklin oraz OSP Łazy Dębowieckie.
STATSTYKA:
Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.